Türkiye`yi yasa boğan Emine Bulut cinayeti - "Anne, lütfen ölme..."

Türkiye`nin Kırıkkale şehrinde yaşayan Emine Bulut, 4 yıl önce boşandığı Fedai Baran tarafından kızının gözleri önünde öldürüldü.

Eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut’un son görüntüsü ortaya çıktı. Yürekleri dağlayan videodaki görüntülere sosyal medyadan tepki yağıyor. Çok sayıda siyasetçi, kurum ve sanatçı da tepki gösterenler arasında.

İşte, Emine Bulut olayının ayrıntıları…

Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile kafede buluştu. Fedai Baran ile Emine Bulut, arasında çıkan sözlü tartışma korkunç bir şekilde son buldu. Kısa sürede büyüyen tartışmada Fedai Baran, yanındaki bıçakla eski eşini, kızının gözü önünde defalarca bıçakladı. Tedaviye alınan Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞIYOR

Olaydan günler sonra Emine Bulut ‘un bıçaklandığı anlara dair görüntüler sosyal medyada yayıldı. Emine Bulut, “Ben ölmek istemiyorum” derken, yanında bulunan 10 yaşındaki kızı F.B.B.’nin “Anne lütfen ölme” diyerek ağladığı görüldü. Birçok isim, canice öldürülen Emine Bulut için sessiz kalmayarak Twitter hesaplarından tepki gösterdi.

www.yenicag.info

1 K