Eskişehir’de Azerbaycan lezzetlerini tadabileceğiniz mekan açıldı

Eskişehir’de Azerbaycan mutfağının çeşitli lezzetleriyle vatandaşları buluşturacak “BAKÜ- Bizim Mekan” restoranının açılışı yapıldı.

Açılış zamanı Azerbaycan Ankara Büyükelçilik yetkilisi Elhan Zeynalov Azerbaycan mutfağının Eskişehir’de faaliyet göstermesinin çok önemli olduğunu, Azerbaycan’a gitmeden insanları Azerbaycan’la buluşturacğından bahsetti.

Restoran sahibi Sabit Mansurov yaptığı konuşmada “Her bir ülkenin kültürel tanıtımında mutfağının önemli yeri var. Eskişehir’de Azerbaycanlılar Derneği uzun yıllardır Azerbaycan adına önemli faaliyetler yapmaktadırlar. Kızımın Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde öğrenci olması sebebiyle bu şehri ve Azerbaycanlılar Derneğini tanımış olduk. Ancak Azerbaycan lezzetlerinin olmaması bir eksiklik olarak gözüküyordu. Açmış olduğumuz işletmemizle Azerbaycan mutfağını Eskişehirlilerin ayağına getirmiş olduk. Uzun yıllar sizlere hizmet etmeyi umut ediyoruz” dedi.

Eskişehir Vali Yardımcısı Sayın Salih Altun “Kardeş ülke Azerbaycan’ın lezzetlerinin ayağımıza kadar gelmiş olması hem bizler hem Eskişehir’de yaşayan Azerbaycanlı Soydaşlarımız için önemli bir girişim. Türk milletinin farklı tatlarıyla tanışacağımızı ve kardeşlik bağlarının daha da pekişeceği kanaatindeyim. Hem Eskişehirlilere hem Azerbaycan’a bu güzel işletmenin hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Açılışa katılan çok sayıda misafirler Azerbaycan müziği eşliğinde dans gösterilerini izledi. Ayrıca misafirlere Azerbaycan mutfağının çeşitli lezzetleri ikram edildi.

www.yenicag.info

572