İdlib`e hava saldırısı düzenlendi: 7 sivil hayatını kaybetti

Beşşar Esed rejimi ve Rusya’nın Suriye’nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içindeki yerleşimlere yönelik yoğun saldırılarında sabah saatlerinden bu yana 7 sivil yaşamını yitirdi.

Muhaliflere ait uçak gözlemevi, Esed rejiminin sabah saatlerinden itibaren İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içindeki İdlib ilinin Marratinnuman ilçesi, Kefrenbil ve Keferruma beldesi, Hama’nın kuzey kırsalında Latamine ve Morik ilçesi, Latmin köyü ve Halep’in güney batısında El Etarib ilçesine hava ve kara saldırıları düzenlediğini bildirdi.

Gözlemevine göre, Rusya’ya ait savaş uçakları da İdlib’in Marratinnuman ilçesine hava saldırısı gerçekleştirdi.

Sivil Savunma’dan (Beyaz Baretliler) alınan bilgiye göre, İdlib’in Marratinnuman ilçesine 2, Keferruma beldesine 3 ve Halep’n güneybatısında El Etarib ilçesinde 2 olmak üzere toplam 7 sivil hayatını kaybetti.

Yoğun hava saldırıları devam ederken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Esed rejimi ve Rusya’nın İdlib’in Serakib ve Marratinnuman ilçelerindeki pazar yerlerine önceki gün gerçekleştirdiği hava saldırılarında 50 sivil yaşamını yitirmişti. Böylece hafta başından bu yana Rusya ve Esed rejiminin hava ve kara saldırılarında hayatını kaybeden sivil sayısı 74’e yükseldi.

www.yenicag.info

177