Kırım Hayat Radyosu yeni yayın dönemine başladı

Kırım Haber Ajansı (QHA) bünyesinde Kıyiv merkezli olarak dört yıldır yayın yapan Kırım Hayat Radyosu yeni yayın dönemine yeni programlarla başladı.

Kırım Haber Ajansı Genel Müdürü Ahmet Özay IHA aracılığı ile yaptığı açıklamada “Radyo yayınlarımız 4 yıl önce başladı. Midat Halil idaresinde yeni programlar, Kırım Tatarca ve Ukraince olarak düzenliyor. Kırım Hayat Radyosunun yayınları, Ukrayna’nın güneyinde ve Kırım’ın belli bölgelerinde karasal ve internet üzerinden dinlenebilecek. İnternet üzerinden dinlemek isteyen dinleyiciler, “qha.com.ua” ve “qha.com.tr” adreslerinden radyoya ulaşılabilecek” dedi.

Arzu eden dinleyiciler sosyal medya platformu Facebook üzerinden, “Radio Hayat” sayfasından radyo programlarını izleyebilecekler.

Mevcut programlara ek olarak Yeni yayın döneminde yayınlanacak programlar arasında, “Masa”, “Gün Panoraması”, “Altın Söz”, “Tarihte İz”, “İyi Uykular”, “Cuma Sohbeti”, “Kırım Bu” ve “Köprü” gibi programlar var. Yayınlar ayrıca Ukrayna’nın Rus işgalindeki Kırım idari sınırında ve Herson bölgesinde 103,5 FM bandından da dinlenebiliniyor.

Kırım Tatar Radyosu Hayat yayınları için Herson ve çevresi FM 103,FM.

www.yenicag.info

691