Tenzile Rüstemhanlı’dan İlham Aliyev’e doğum günü tebriği

Bugün Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Muzaffer Ali Başkomutan sayın İlham Aliyev’in 60. yaş günü. Devlet Başkanı’nın halkın iradesiyle Cumhurbaşkanı seçildiği 2003 yılından bugüne dek Azerbaycan için gerçekleştirdiği benzersiz faaliyet ülkemiz için yeni başarı etapının önemli şartıdır.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın devleti yönettiği 18 yılda ülke hayatının bütün alanlarında tarihi sonuçlar elde edilmiştir. Geçen zaman zarfında Azerbaycan, Güney Kafkasya bölgesinin en güçlü devletine çevrilmiş, uluslararası arenada söz sahibi olmuştur.

Bölgede her hangi projenin Azerbaycan’ın rızası ve katılımı olmadan gerçekleştirilememesi bu faaliyetin bir sonucudur. Devlet Başkanı, yürüttüğü başarılı iç ve dış siyasetle Cumhuriyetin temelini sağlamlaştırmış, istikrarı temin etmiş, en önemlisi ise Azerbaycan’ın ciddi etki imkanlarına sahip uluslararası oyuncu statüsü elde etmesine vesile olmuştur.

Fakat sayın Cumhurbaşkanı’nın 18 yıllık iktidarının şah eseri 44 günlük Vatan Muharebesi’nde elde edilen zafer ve toprakların Ermeni işgalinden kurtarılmasıdır.

Bu zafer sadece Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü sağlamadı, hem de ülkemizin gücünü, işgalle barışmamak azmini, askeri kudretini tüm dünyaya gösterdi, 21. yüzyıl savaş startejisini yeniden yazdı!

İşgalden kurtarılmış topraklarımızda son bir yıl içerisinde Sayın Cumhurbaşkanı’nın başkanlığı ile büyük işler görülmüş, şehir ve illerin altyapısı yeniden yapılandırılmış, insanların kendi topraklarına dönmeleri için her türlü çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Ermenilerin “öldürdüğü” topraklar yeniden diriliyor!

Galip Cumhurbaşkan’ımızı, Muzaffer Ali Başkomutan’ımızı bu önemli tarih – doğumunun 60. yılı nedeniyle gönülden tebrik ediyor, ona sağlık diliyor, Devlet ve Millet adına hayata geçirdiği faaliyette yeni yeni başarılar arzuluyor, her zaman onun yolunda olduğumuzu bildiriyorum.

Allah sizi korusun!

www.yenicag.info

1.2 K