15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu tarafından”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Anma Programı düzenlenmiştir.

Program kapsamında, 15 Temmuz ve vatan uğrunda hayatını feda eden tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulmuş ve Istiklal Marşı okunmuştur. Bilahare Kuran-ı Kerim tilaveti ile birlikte Türkiye’nin birlik ve bekası için dualar edilmiştir.

Programa katılmak üzere Türkiye’den gelen 15 Temmuz Şehitlerinin Yakını, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Gürs ile 15 Temmuz Gazisi Ayşe Emine Özyiğit, Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler Nezdindeki Daimi Temsilciliği Geçici Maslahatgüzarı Bilge Koçyiğit Grba konuşmalar yaptılar.

Konuşmalarda FETÖ’nun 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki terör örgütü olduğu, Türk halkının darbecilere karşı verdiği mücadeleyle Türkiye’nin demokrasisi ve milli birliğine sahip çıktığı ifade edilerek, “Türkiye Geçilmez” söylemi vurgulanmıştır.

www.yenicag.info

139