2. Medya Kurultayı Ankara’da düzenlenecek

Uluslararası Kültür Turizm ve Demokrasi Kurultayı (Medya Çalıştayı) Ankara’da yapılacak.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Kültür Turizm ve Demokrasi Kurultayı 20 Eylül Çarşamba günü Ankara’da başlıyor. 200 yerli ve yabancı basın mensubunun katılacağı kurultayda 15 Temmuz Darbesi ve Türk Medyası, Ortadoğu’nun Geleceği ve Türkiye, Batı Medyası Basın Özgürlüğü ve Türkiye, Avrasya’nın Geleceği ve Türkiye, Yerel Medya ve Demokrasi konu başlıklarında Medya Çalıştayı yapılacak.

Deneyimli yerli ve yabancı gazetecilerin konuşmacı olarak katılacağı organizasyon Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde gerçekleştirilecek. 21 Eylül Perşembe günü ise Başkent Ankara’nın tarihi ve kültürel yerleri katılımcılar tarafından gezilecek. Uluslararası Kültür Turizm ve Demokrasi Kurultayı’na Hande Fırat, Melik Yiğitel, Şebnem Bursalı, Mustafa Kartoğlu, Deniz Zeyrek, Mehmet Acet, Fatih Atik, Emin Pazarcı, Bülent Aydemir gibi deneyimli gazetecilerin yanı sıra Uluslararası medya kuruluşlarından da gazeteciler katılacak. Akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve 100’ün üzerinde Anadolu Medya Temsilcisi de Çalıştay’da yer alacak.

Sinan Burhan

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan Uluslararası Kültür Turizm ve Demokrasi Kurultayı ile ilgili yaptığı açıklamada;

“İlkini Konya’da gerçekleştirdiğimiz organizasyonun ikincisini bu sene Başkent Ankara’da yapıyoruz. Uluslararası, ulusal ve yerel medyayı bir araya getireceğimiz bu organizasyon birlik ve beraberliğimize büyük katkı sağlayacaktır. Çeşitli konularda yapılacak olan oturumlarla Uluslararası camiada oluşan olumsuz algıyı ortadan kaldırmak, Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak için böyle bir organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Üst düzey devlet büyüklerimizin de katılımıyla Ankara’nın tarihi yerlerinden biri olan Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde gerçekleştireceğimiz Uluslararası Kültür Turizm ve Demokrasi Kurultayı (Medya Çalıştayı)‘na katılımınızı bekliyor saygılar sunuyorum.” dedi.

“Yeni Çağ Azerbaycan” Medya Grubu’nun Başkanı araşdırmaçı yazar Agil Alesger de Medya Çalıştayı’na konuşmacı olarak katılacak.

www.yenicag.info

1.3 K