Acun Ilıcalı’dan ‘ırkçılık’ iddiasına yanıt

Yapımcı Acun Ilıcalı, ‘O Ses Türkiye’ yarışması jüri üyeleri Yıldız Tilbe ile Gökhan Özoğuz arasında çekimlerin durmasına neden olan ‘ırkçılık’ tartışması yaşandığı iddiasına yanıt verdi.

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, şarkıcı Yıldız Tilbe ile çektiği selfieyi sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

‘O Ses Türkiye’ çekimlerinde ‘ırkçılık’ tartışması yaşanmadığını vurgulayan ünlü yapımcı, “Miş’ler ve muş’lar uzerine birine ırkçı damgası vurmaya çalışmak iftiradır, ahlak dışıdır” ifadelerini kullandı.

Ilıcalı’nın, İnstagram’da yaptığı açıklama şöyle:

“Son günlerde herhalde magazinel yazı malzemesi bulmakta zorlanan bazı arkadaşlar, sevgili Yıldız Tilbe ile ilgili gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bir haberi gündeme getirmeye çalışmaktalar. ‘O Ses Türkiye’ çekimlerinde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili söylenenler durduk yerde uydurulan yalan ve çarpıtmadan başka bir şey değildir. Yıldız Tilbe yabancı dil bilmediğini, dolayısıyla yabancı dilde söylenen şarkılarda ifade ve yorum başarısını ölçemediği, bu nedenle de yabancı dilde şarkı söyleyen yarışmacılara dönmediğini söylemiştir. Bu samimi söylemin ‘ırkçılık’la ne alakası olabilir. Bundan sonra ‘sosyopatça’ çarpıtılarak üretilen çirkin senaryoların ise sadece tek bir şeyle alakası olabilir; kötü niyet ve sansasyon yaratma hırsı. Miş’ler ve muş’lar uzerine birine ırkçı damgası vurmaya çalışmak iftiradır, ahlak dışıdır. Keşke değerli sanatçılarımızı iftiralarla acımasızca karalamak yerine, onlara destek olup üretkenliklerini arttırabilsek.”

www.yenicag.info

1.3 K