Agil Alesger, Kırgızistan’ın önde gelen medya kuruluşlarında önemli görüşmeler yaptı

Azerbaycan Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyesi ve Türk İnternet Medya Birliği Yönetim Kurulu üyesi, Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e çalışma ziyaretinde bulundu.

Ziyaret kapsamında Agil Alesger, Kırgızistan’ın önde gelen medya kuruluşlarında bulundu, yetkili kişilerle karşılıklı tecrübe paylaşımı ve işbirliğine yönelik konuları görüştü.

Alesger, Kırgızistan’ın devlet televizyonları ELTR TV Genel Yayın Yönetmeni Erlan Dordurbekov, UKTR televizyonunun Haberler Departmanı müdürü Çolpon Şaikova, Manas TV müdürü Bülent Namal, Manas Radyosu müdürü Erdoğan Altun, uzun yıllar Kırgızistan Devlet Haber Ajansı’na başkanlık yapmış, şu anda “CentralAsianLight” sitesinin genel yayın yönetmeni olan Kuban Abdıman ve kardeş ülkenin tanınan gazetecisi, Azerbaycan Dostları Klüp Başkanı Assol Moldokmatova ile bir araya geldi.

Görüşmelerde Azerbaycan, Kırgızistan ve Türkiye arasında karşılıklı ve üçtaraflı medya ilişkilerinin güncel durumu ve perspektifleri masaya yatırıldı.

Agil Alesger, 44 günlük Vatan Savaşı sırasında enformasyon savaşında Azerbaycan’a destek olan Manas TV ile radyonun yönetimine Harı Bülbül nişanı hediye etti.

www.yenicag.info

414