Agil Alesger “Uluslararası Güvenlik Sempozyumu”nda konuştu

Antalya’da “2. Uluslararası Güvenlik Sempozyumu” düzenlendi.

Sempozyumda FETÖ terör ağının yıllarca Türkiye’de ve başka ülkelerde gerçekleştirdiği yıkıcı faaliyetlerinden bahsedildi.

Türkiye Polis Akademisi Terör ve Güvenlik Araşdırmaları Merkezi (UTGAM) tarafından Antalya’da düzenlenen “Uluslararası bir tehdit olarak FETÖ” konulu Sempozyumda ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası sırasındaki müşaviri Theodore Roosevelt Malloc, Rusya Güvenlik Akademisi Dış Ekonpomik İlişkiler Şubesi Müdürü Talat Enveroviç, araşdırmacı yazar Nedim Şener, Yeni Çağ analitik internet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni, “Terörün Gülen Yüzü” ve “Sessiz İşgal” kitaplarının yazarı Agil Alesger, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığına bağlı Devlet Yönetimi Akademisi’nin doçenti Murtaza Hasanov konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmacılar, FETÖ’nün faaliyetlerine, farklı ülkelerdeki yapılanmasına ve ağın yayılmacılık mekanizmasına değindiler.

Agil Alesger, konuşması sırasında FETÖ terör ağının ekonomik dayanaklarının hala güçlü olmasına vurgu yaptı. Genel Yayın Yönetmeni, FETÖ’nün finansal ayağı kırılmadan örgütle mücadelede ciddi zorlukların olabileceğini söyledi. Agil Alesger, FETÖ’nün Kafkasya’da, Azerbaycan ve Orta Asya ülkelerinde kurduğu ağlara yönelik mücadelenin sürdüğünü, özellikle de Azerbaycan’da İlham Aliyev’in bu konuda çok hassas olduğunu belirtti. Araşdırmacı yazar, tüm bunlara rağmen örgütün hala büyük bir tehlike kaynağı olduğunu ifade etti.

www.yenicag.info

1.4 K