AK Parti'den ABD'ye Zarrab resti - "İzin vermeyiz"

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Zarrab’ın iddialarıyla ilgili olarak “Türkiye’nin sıkıştırılmasına seyirci kalmayacağız. Rehin alınmış bir adam üzerinden Türkiye’nin rehin alınmasına müsaade etmeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle parti genel merkezinde bir araya geldi. Toplantının ardından konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Zarrab’ın iddialarıyla ilgili olarak “Türkiye’nin sıkıştırılmasına seyirci kalmayacağız. Rehin alınmış bir adam üzerinden Türkiye’nin rehin alınmasına müsaade etmeyiz.” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ KÖŞEYE SIKIŞTIRMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

İşte Ünal’ın açıklamalarından satır başları:

“Son günlerde sosyal medyada bir takım televizyon ekranlarında birilerini yüzünde yine güller açtığını görüyoruz. Hukukta yeri olmayan bir adamın bazı iddialar üzerinden rehin alınarak ortaya koyduğu iddialardan birileri umutlanmaya başladılar. Umutlarını nereye bağladıklarını görüyoruz. Türkiye yerli ve milli unsurları ile Amerika’nın derin devletinin yargıda oluşturduğu, New York’ta FETÖ’nün aklının etkisi altında, dava üzerinden birilerinin Türkiye’yi siyasi ve ekonomik olarak köşeye sıkıştırmasına seyirci kalacak değiliz. İçeride de umutlananlara şunu söylüyorum, hiç umutlanmayın.

“REHİN ALINMIŞ BİR ADAM…”

Yapılamak istenen şudur. Rehin alınmış, bazı ifadelere zorlanmış, hapiste kalmamak için anlaştığını iddia eden bir kişinin ifadeleri üzerinden hakikat, adalet arayışı içerisine mi gireceğiz? Bu bizzat hakikatin kendisine ihanet olmaz mı?
Tüm vatandaşlara çağrı yapmak istiyorum. Rehin alınmış bir adam üzerinden Türkiye’nin rehin alınmasına müsaade etmeyiz.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN KURTULSANIZ, MİLLETTEN KURTULAMAZSINIZ

Bu kişilerin ifadeleri üzerinden bizi köşeye sıkıştırmak istiyorlarsa şunu bilsinler, 2002’den beri AK Parti’den kurtulmak isteyenler, AK Parti’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulsanız, milletten kurtulamazsınız. Milletten kurtulsanız Allah’tan kurtulamazsınız. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün dava açacağını ifade etti. Cumhurbaşkanımızın önümüzdeki günlerde Trump ile bir görüşmesi olacak.”

www.yenicag.info

1.3 K