Arap Parlamentosundan Filistinlilere destek

Arap Parlamentosu, Filistinlilerin, İsrail meclisinde kabul edilen “Yahudi ulus devlet yasası” ile Doğu Kudüs’ün doğusunda yer alan Han el-Ahmer’in yıkım kararını protesto etmek için genel greve gitmesini “dünyaya güçlü bir mesaj” olarak nitelendirdi.

Arap Parlamentosundaki Filistin Komitesinin düzenlediği toplantının ardından yayımlanan açıklamada, “Dünyaya apaçık bir mesaj olan bu grev, Filistin halkının iradesinin kırılmayacağını ve Filistin halkının haklarını tasfiye etmeyi hedefleyen tüm çirkin planların önünün kesileceğini ispatlıyor.” ifadesine yer verildi.

İsrail meclisinde kabul edilen Yahudi ulus devlet yasasına karşı yapılan genel grevin desteklendiği belirtilen açıklamada, uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler’den (BM), Filistin halkının bu grev aracılığıyla gönderdiği güçlü mesaja ciddi ve kararlı bir yanıt vermesi istendi.

Filistinliler, İsrail meclisinde kabul edilen Yahudi ulus devlet yasası ile Doğu Kudüs’ün doğusunda yer alan Han el-Ahmer’in yıkım kararını protesto etmek için Gazze ve Batı Şeria ile İsrail’de Filistinlilerin yaşadığı şehirlerde dün bir günlüğüne genel grev başlatmıştı.

www.yenicag.info

2.4 K