"Azerbaycan Eğitim Bakanı'yla bir türlü görüşemiyorum"- Türk rektörden açıklama

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü, Azerbaycan’da şube açma konusunda bürokrasi kaynaklı engellerle karşılaştığını söyledi.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Rektörü profesör Senay Yalçın, Yenicag‘a yaptığı açıklamada Azerbaycan’da şube açmak istediklerini, ancak girişimlerinin bir sonuç vermediğini söyledi.

“Bahçeşehir Üniversitesi uluslararası düzeyde bir yüksekokul. Dünyanın 3 kıtasında şubelerimiz, merkezlerimiz mevcut. 106 ülkeden yaklaşık 3 bin öğrencimiz var ki, onlardan 310’u Azerbaycan’dan.

Tabii biz de isteriz ki, Türkiye ve Azerbaycan arasında gelişen ilişkiler eğitim alanını da kapsasın. Bu bakımdan Azerbaycan’da şubemizi açmak, tecrübelerimizi burada sizlerle paylaşmak ve öğrencilere en iyi düzeyde eğitim vermek istiyoruz.

Eğer Azerbaycan’da bizim için gereken imkanlar sağlanırsa, yarından itibaren çalışmalara başlarız.

Maalesef bizim konuyla ilgili tekliflerimize somut bir yanıt verilmiyor. Konuyu Azerbaycan Eğitim Bakanı Mikayıl Cabbarov’la görüşmek istesem de onunla bir türlü bir araya gelemedim.

Bakan Yardımcısı Firudin Gurbanov, aynı zamanda birkaç milletvekiliyle görüştüm, ancak daha önce de belirttiğim gibi bir sonuç alamadık.”

Yenicag.Info

www.yenicag.info

1.3 K