Azerbaycan Savunma Bakanı, Türk generale madalya taktim etti

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, bugün Azerbaycan’da resmi ziyarette bulunan Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Kumandanı General Salih Zeki Çolak’la bir araya geldi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı basın hizmetinden verilen bilgiye göre, görüşmede askeri işbirliğinin ikili ve NATO çerçevesinde yürütüldüğü vurgulandı.

General Çolak Nahçıvan’da düzenlenen ortak askeri tatbikatların öneminden bahsederek ülkelerimiz arasındaki dostluk ilişkilerinin geçmişe dayandığını ve Azerbaycan’ın Türkiye için önemli stratejik ortak olduğunu belirtti.

Daha sonra bölgedeki askeri-siyasal durum, Azerbaycan ve Türkiye Silahlı Kuvvetleri arasında ilişkilerin gelişme perspektifleri ele alındı.

Görüşmenin sonunda iki ülke arasında askeri işbirliğinin güçlendirilmesi yönünde gösterdiği hizmetler dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Kumandanı General Salih Zeki Çolak’a madalya taktim edildi. Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından “Askeri işbirliği alanında hizmetlerinden dolayı” verilen madalyayı Savunma Bakanı Zakir Hasanov taktim etti.

Yenicag.Info

www.yenicag.info

1.2 K