"Azerbaycan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini kararlılıkla destekliyor" - Bakanlık Sözcüsü

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini kararlılıkla desteklediklerini ifade etti.

Basının sorularını yanıtlayan Leyla Abdullayeva, Türkiye`nin Akdeniz bölgesinin kalkınmasında önemli rol oynadığını belirtti.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini kararlılıkla desteklediklerini bildiren Abdullayeva, “Azerbaycan, Akdeniz bölgesinin kalkınma ve gelişiminde önemli rol oynamış Türkiye`nin bölgede barış ve istikrar sağlanmasına yönelik uluslararası hukuka dayanan tüm adımlarını kararlılıkla destekliyor ve mevcut gerginliğin tez bir zamanda çözüme ulaşacağına ümid ediyor.

Bu bağlamda, üçüncü tarafların durumdan yararlanarak bölge devletlerine karşı düşmanca ve önyargılı yaklaşım sergilemek için fırsat kollaması çabaları reddedilmelidir. Ermeni tarafının Türkiye`ye karşı temelsiz tutum ve açıklamaları, Akdeniz’deki hassas durumu kendi dar siyasi çıkarları için kötüye kullanma girişimi olarak kınanmalı ve reddedilmelidir.” ifadelerini kullandı.

 

www.yenicag.info

716