Azerbaycan’dan Karabağ’ın Ermeni sakinlerine uyarı!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde yürütülen lokal nitelikli antiterör önlemleri devam ettiğini açıkladı.

Bakanlık açıklamasında grke, önlemler kapsamında yalnızca meşru askeri tesisler ve askeri altyapı hassas silahlarla hedef alınıyor ve imha ediliyor.

“Ermeni silahlı güçlerinin yerleşim yerlerinin yakınlarına atış silahları yerleştirmesini dikkate alarak, bölgedeki sivil halkı askeri tesislerden uzak durmaya ve Ermeni silahlı güçlerine destek vermemeye çağırıyoruz.” denilen açıklamada, bununla ilgili olarak mobil SMS servisi aracılığıyla Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinin Ermeni sakinlerine bilgi gönderildiğı kaydedildi, aynı zamanda hoparlörlerle halk uyarılıyor ve bilgilendirme broşürleri dağıtılıyor.

Açıklamada, “Azerbaycan Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası insani hukuk normlarına uygun olarak güvenliği garanti edilen kamu, sosyal, eğitim, sağlık, dini ve diğer tesislerin korunması ve savunması sağlanacak.

Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, bedensel engelliler ve hastalara gerekli tıbbi ve diğer yardımlar sağlanacak, içme suyu ve yiyecek ihtiyaçları karşılanacak.

Nüfusun tehlikeli bölgeden tahliyesini sağlamak amacıyla Laçın yolu üzerinde ve diğer istikametlerde insani koridor ve kabul noktaları oluşturuldu.” ifadelerine yer verildi.

www.yenicag.info

77