"Bağımsızlık, Türk Dünyası için paha biçilemez bir değer" - Bağdat Amreyev

Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreyev, Kırgızistan`ın bağımsızlığının 29. yıl dönümü nedeniyle tebrik mesajı yayınladı.

Amreyev mesajında, Kırgızistan`ın Türk Konseyi kurucu üyesi olduğunu hatırlatarak, Bağımsızlığın Türk Dünyası için paha biçilemez bir değer olduğunu kaydetti.

Amreyev tebrik mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türk Konseyi ve şahsım adına, Türk Konseyi’nin kurucu üyesi Kırgız Cumhuriyeti’ne ve kardeş Kırgız halkına Bağımsızlık Günü vesilesiyle içten selam ve tebriklerimizi sunmaktan mutluluk duyuyorum.

Bugün Kırgızistan, uluslararası arenada hak ettiği yeri almak için azimle çalışan demokratik ve kendi kendini yöneten bir devlettir. Kırgız halkının Türk Dünyası için paha biçilmez bir değer olan bağımsızlığına kavuşmasından gurur duyuyoruz.

Kırgızistan’ın tüm hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla yoluna devam edeceğine ve ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasının tüm programlarını başarıyla uygulayacağına inancımız tamdır.

Kırgız Cumhuriyeti, Türk Konseyi çatısı altında kurumsallaşmış olan bölgemizin yararına ve kalkınmasına hizmet eden çalışmalara katkıda bulunarak, Türk Dili Konuşan halkların yakın bağlarını ve ortak değerlere ve karşılıklı anlayışa dayalı işbirliğini her zaman güçlü bir şekilde desteklemiştir.

Kuşkusuz ki Kırgızistan ile Türk Dili Konuşan Ülkeler arasındaki ilişkiler, dostluk ve kardeşlik bağlarıyla güçlenmeye devam edecek ve karşılıklı ve çok taraflı işbirliğini geliştirmeye katkı sağlayacaktır.

Bu vesileyle Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti’ne en içten tebriklerimi sunuyor, kardeş Kırgızistan halkının kalkınma ve refahının devamı için iyi dileklerimi yineliyorum.”

www.yenicag.info

707