Bayramov, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Bağcı’yı kabul etti

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı’yı kabul etti. Bayramov, Bağcı’yı Azerbaycan’a büyükelçi atanması dolayısıyla kutladı ve başarılar diledi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bağcı, Bayramov’a güven mektubunun kopyasını takdim etti.

Bayramov, Bağcı’yı Azerbaycan’a büyükelçi atanması dolayısıyla kutladı ve başarılar diledi.

Bağcı’nın özel bir dönemde büyükelçi olarak atandığını kaydeden Bayramov, 30 yıldır işgal altında bulunan toprakların kurtarıldığını, Türkiye’nin Azerbaycan’ın bu konudaki haklı tutumuna verdiği desteğin, Azerbaycan ve Türkiye’nin “bir millet, iki devlet” olduğunu bir kez daha kanıtladığını kaydetti.

Bayramov, çatışma sonrası süreçte Türkiye ile Azerbaycan’ın diplomatik ve siyasi faaliyetlerinde yeni bir dönemin başladığını ifade etti.

Ermenilerin 1915 yılındaki olaylarla ilgili iddialarına da değinen Bayramov, bu olayların “soykırım” olarak tanımlanmasının gerçekle hiçbir ilgisinin olmadığını ve siyasi baskının bir tezahürü olduğunu söyledi.

Büyükelçi Bağcı da kabul için teşekkürlerini belirterek Bayramov’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun selamlarını iletti.

Bağcı, büyükelçi olarak görev yapacağı süre boyunca, ikili ilişkileri daha da geliştirmenin yanı sıra üçlü, dörtlü ve çok taraflı formatlarda iş birliklerini geliştirmek için çaba harcayacağını kaydetti.

www.yenicag.info

283