CASCFEN Başkanı Almanya’daki Türk halkların diaspora örgütlerine seslendi

Orta Asya ve Güney Kafkasya İfade Özgürlüğü Ağı Başkanı Nadir Azeri, “Bugün başta Azerbaycan olmak üzere dünyanın farklı yerlerinde yaşayan tüm Azerbaycanlıların dikkati Almanya’ya çevrilecektir. Bayer 04 ile Karabağ, UEFA Avrupa Ligi 1/8 final etabı rövanş maçında karşı karşıya gelecek.

Bugün sadece Azerbaycanlıların değil, genel olarak Türk dünyasının dikkatinin bu oyuna odaklanacağına inanıyorum. Çünkü Karabağ şu anda Türk dünyasını UEFA Avrupa Ligi’nin 1/8 final etabında temsil eden tek takım.” dedi.

Nadir Azeri mücadele eden futbol takımının Karabağ olduğunu dikkate alarak, Almanya’da yaşayan Azerbaycanlılarla birlikte, diğer Türk halkların temsilcilerinin de bugün takımı desteklemesi gerektiğini kaydetti:

“Almanya’da yaşayan Türkçe konuşan halkların lobilerine, diaspora örgütlerine ve Almanya’nın komşu ülkelerinde yaşayan Türkçe konuşan halkların temsilcilerine sesleniyorum. Bugün maçın yapılacağı sahadaki Karabağ taraftarlarının sayısını artırmaya çalışmalısınız. Karabağ orada da güçlü bir taraftar desteği hissetsin.
Kısacası bugün tüm Türk dünyasının kalbi Karabağ’la atmalı”.

www.yenicag.info

776