Dünya liderlerinden Türkmenbaşı Berdimuhammedov’a doğum günü tebriği

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, bugün 63.doğum gününü kutluyor.

Bu nedenle dünya liderleri, Berdimuhammedov’a tebrik mesajı göndererek,  sağlık, refah ve devlet işlerinde başarılar diledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in mesajında şu ifadeler yer aldı:
“Ülkenizin gerçek bir Lideri olarak, deneyimli ve vizyon sahibi bir devlet adamı olarak yurtdışında büyük saygıyı hak ediyorsunuz. Rusya, devletlerimiz arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirme çabalarınızı takdirle karşılıyor”.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev de mesajında Türkmen Lideri’ni  hayatını Türkmenistan’ın kapsamlı gelişimine adamış, Türkmen halkının refahını artıran, ülkenin uluslararası arenadaki otoritesini güçlendiren seçkin bir devlet adamı ve dünya çapında bir politikacı olarak tanıdıklarını ve saygı duyduklarını kaydetti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski de Türkmen Lideri’ne tebrik mesajını göndererek, uygun bir zamanda Ukrayna’ya resmi bir ziyaret yapmaya davet ettiğini belirtti.

Türkmen Lideri’ni ayrıca Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon tebrik etti.

www.yenicag.info

109