Dünyanın en ilginç 10 insanı - FOTOGALERİ

Dünya içerisinde birçok mucizeyi barındırmaktadır ve bu mucizeler insanlar için de geçerlidir. Dünyada var olan her şey ve herkes birbirinden farklı özelliklere ve görünüşe sahiptir ancak bazı insanlar diğerlerinden oldukça farklıdırlar. İşte gerçekte var olduklarına inanamayacağınız 10 insan.

10. Yu ZhenhuanÇin’in Liaoning bölgesinde yaşayan bu adamın nadir görülen bir hormon rahatsızlığı nedeniyle vücudunun yaklaşık %96’sı kıllarla kaplıdır ve bu da onu dünyanın en tüylü adamı yapmıştır. Sadece ayak tabanları ve avucunda tüyler bulunmayan bu adamın kaşları ve kirpiklerinin uzun olması görüşünü bozmaktadır.

9. Helmut Strebl

Bu güne kadar en yağsız ve en kuru vücuda da sahip 44 yaşındaki Helmet’in vücudunda sadece %3 oranında yağ bulunmaktadır. Ayrıca yağ oranını minimuma indirerek kasların parçalanması ve böyle üzerinde anatomi çalışılacak kıvama gelmesi anlamına gelen Shed Olmak kavramının hakkını sonuna kadar vermektedir.

8. Tran Van Hay
Dünyanın en uzun saçlı erkeği olarak Guinness Rekorlar Kitabına giren Veitnamlı Tran, 25 yaşından beri saçlarını kestirmemektedir. Bunun sebebini ise 25 yaşında gittiği berberde saçlarını kestirdikten sonra hastalık kapmasını göstermektedir.

7. Ekaterina Lisina2.06’lık boya sahip Ekaterina dünyanın en büyük ayaklarına sahip kadınıdır. Aynı zamanda Guinness Rekorlar Kitabına dünyanın en uzun bacaklarına sahip modeli olarak da giren Ekaterina’nın bacak boyu 1 metre 32 santimdir.

6. Nikita TkachukRus vücut geliştirme sporcusu olan Nikita aşırı kaslı vücuduyla görenleri şaşırtmaktadır. Birçok kişi Nikita’nın bu devasa vücudunu sytnhol adı verilen bir kimyasal madde sayesinde yaptığını düşünmektedir ancak Nikita bunun doğru olmadığını doğal yollarla çok çalışmanın sonucu olarak bu kaslara sahip olduğunu iddia etmektedir.

5. Skye BrobergSkye Circus olarak da bilinen bu kadının 5 tane Guinnes Rekoru bulunmaktadır ve ülke ülke gezip hem televizyonlarda hem de sokaklarda yeteneklerini insanlara sergilemektedir. Küçük bir kutuya rahatlıkla girebilen, tenis raketinden farklı farklı geçebilen bu kadın görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

4. Michele Kobke24 yaşındaki bu genç kadını ilginç kılan çok çok ince bir bele sahip olmasıdır. 40 cmlik ince beline kavuşabilmek için 3 yıl boyunca her gece korseyle uyuyan genç kadın en sonunda isteğine kavuşmuştur.

3. Nick Stoeberl2015 yılında dünyanın en uzun diline sahip insanı olarak Guinness Rekorlar kitabına giren Nick, diliyle ünlü olan Miley Cyrus’u kesinlikle kıskandıracak gibi gözükmekte. Rekorun kırılmasının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen halen elinde tutan Nick uzun diliyle resimler de yapmaktadır.

2. Thái NgọcVietnamlı Thai, iddialarına göre 1973 yılında uyanmış ve o günden sonra da bir daha uyuyamamıştır. 44 yıl boyunca uyuyabilmek için çeşitli yöntemleri deneyen adam bir türlü uyumayı başaramamıştır. Uyuyamıyor olmasının günlük işlerini ve sağlığını kesinlikle etkilemediğini söyleyen adamın gerçekten 44 yıldır uyuyup uyuyamadığını kimse tam olarak bilmiyor.

1. Dean KarnazesKoşmak için yaratıldığını söyleyen Dean 3 gün 3 gece hiç durmadan, uyumadan koşabilmektedir. Dünyanın en uzun ve en zorlu maratonlarında hiç zorlanmadan koşan Dean bu koşular sırasında kesinlikle acı hissetmediğini de söylemektedir.

www.yenicag.info

1.9 K