Erdoğan ABD'de böyle karşılandı- VİDEO

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti süresince konaklayacağı Blair House’a gelişinde kentteki Türkler ve diğer vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Erdoğan Trump’ın başkan olmasının ardından yüz yüze ilk kez görüşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti süresince konaklayacağı Blair House’a gelişinde kentteki Türkler ve diğer vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Andrews Hava Üssü’nden, konaklayacakları Blair House’a geçti.

Erdoğan, Blair House’a gelişinde kendisini caddede bekleyen kentteki Türkler ve diğer vatandaşlar tarafından karşılandı. “Türkiye’yi seviyoruz”, “PKK-YPG/PYD-DEAŞ terörünü durdurun”, “2,7 milyon Suriyeli’ye ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ederiz”, “İslamofobiye karşı bir araya geldik” yazılı pankartlar ve Erdoğan posterleri taşıyan grup, Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de Blair House’a gelişinde kendisini caddede bekleyen kentteki Türkler ve diğer vatandaşlar tarafından karşılandı. “Türkiye’yi seviyoruz”, “PKK-YPG/PYD-DEAŞ terörünü durdurun”, “2,7 milyon Suriyeli’ye ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ederiz”, “İslamofobiye karşı bir araya geldik” yazılı pankartlar ve Erdoğan posterleri taşıyan grup, Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu.
Blair House’da üst düzey konuklar ağırlanıyor

Blair House’da, 1942 yılından bu yana ABD’yi ziyaret eden başta devlet başkanları olmak üzere en üst düzeydeki konuklar ağırlanıyor. Beyaz Saray’ın konuklarını burada ağırlaması konuklarına verdiği önemin bir simgesi olarak değerlendiriliyor.

Trump-Erdoğan görüşmesinde neler konuşulacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trump’la yapacağımız görüşme nokta mesabesinde olacak, virgül değil.” açıklamasını yaptı. Erdoğan’ın bahsettiği mesele, ABD’nin PYD ve YPG’ye verdiği silah desteği idi. ABD, son dönemde, YPG’ye silah yardımını onaylamış ve YPG’nin kontrol altında tuttuğu bölgelere zırhlı araçlarını konuşlandırmıştı.

Erdoğan, ABD ziyareti öncesinde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Terörle mücadeleyi Kandil’de de Suriye’nin neresinde olursa orada da vereceğiz. Irak’ta Tel Afer ve Sincar bölgelerinde de bir operasyonumuz oldu. Aynısını bir gece ansınız gelebiliriz, giderbiliriz dedik. Bunu yapmazsak bize olan tehdit devam edecektir. Burada ne Amerika’ya tehdit var, ne Rusya’ya. Tehdit bize. Tehdit bize olduğuna göre başkalarına ne? NATO’da ittifak halinde olduğumuz böyle güçlü bir ülke, güçlü bir ortağı ile bu bölgede adımları bizimle atmalı. Asla bir terör örgütünü Amerika’nın yanına, Amerika’yı da bir terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz. Aynı şeyi, sayın Putin’e de söyledim, Rusya’ya da yakıştıramıyoruz.”

kaynak: Yeni Şafak

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

1.3 K