Erdoğan: "Kimsenin Yanına Kar Kalmayacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reina katliamcısının yakalanmasıyla ilgili “Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Hukuk devleti sınırları içerisinde herkesten hesap sorulacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapımı tamamlanan SGK hizmet binalarının toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, gece yarısı yapılan Reina saldırganı operasyonuna atıfta bulunarak “Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır.” dedi.

“KIRGIZ HALKINA ÜZÜNTÜLERİMİ İLETİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Kırgızistan’da düşen kargo uçağı sebebiyle hayatını kaybeden 37 kişiye Allah’tan rahmet diliyorum. Kırgız halkına yaşanan kayıplardan dolayı üzüntülerimi iletiyorum.

“KİMSENİN YANINA KAR KALMAYACAKTIR”

Ortaköy’de yaşanan terör saldırısının failinin dün gece güvenlik güçlerimizin başarılı bir operasyonla yakalanmış olmasıdır. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. hukuk devleti sınırları içerisinde herkesten hesap sorulacaktır. Ortaköy saldırısının faili teröristin yakalanmış olması bu güvenlik anlayışının tezahürüdür.”

241 milyon liralık bir yatırımla, ülkemize kazandırılan bu tesislerin faaliyeti geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

“ARTIK ÜLKEMİZDE İŞÇİ, MEMUR, ESNAF AYRIMI YOK”

Geçtiğimiz 14 yılda Türkiye’nin en büyük gelişmeyi gösterdiği alanların başında sosyal güvenlik geliyor. Temelde hepsi aynı işi yapan ama farklı statülerde faaliyet gösteren sosyal güvenliğin tek çatı altında birleştirilmesi bile tek başına reformdur. Bunu çok engellemek isteyenler oldu. Artık ülkemizde işçi-memur-esnaf ayrımı yok. İster genel müdür ister iş aynı statüye tabiisiniz. Mali açıdan şeffaf, sürdürlebilir bir sosyal güvenliğe sahibiz.

“ARTIK VATANDAŞ DEVLETİN PEŞİNDE KOŞMUYOR”

Kurumlarımız yatırım yapabiliyor, hizmetin gayretini artırmanın yollarını arayabiliyor. Artık vatandaş devletine ulaşmak için dere tepe koşturmuyor. Devlet hizmeti vatandaşının ayağına götürmek için çalışıyor. Pek çok hizmet telefonla, internetle verilebildiği için vatandaşımız işlerini evden halledebiliyor. İşte bu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma mücadelesidir.

“BUGÜN EMEKLİLERİN MAĞDUR OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Asgari ücret 2002 yılında 184 liraydı, bugün bin 404 lira. Aynı dönemde SSK işçi emeklisi maaşı 257 liraydı bugün bin 402 lira. Dünkü Türkiye’de emekli olmak demek sefalete mahkum olmak demekti. Bugün ülkemizde yaşı gelip emekli olan hiç kimsenin mağdur olması söz konusu değildir. Emeklilerimizin refah seviyesini artırmakla kalmadık, mağdur durumda olan tüm vatandaşlarımıza da sahip çıktık.”

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

426