Erdoğan’dan “bozkurt” işareti

Mersin’deki ilk kongresi öncesi halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “bozkurt” işareti yaptı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin İl Kongresi öncesi salon dışında bekleyenlere seslendi. Cumhurbaşkanı’nın bozkurt işareti yapmasi dikkat çekti.

Türkiye Cumhurbaşkanı, “Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan” dediği sırada önce bozkurt işareti yaptı, ardından da ‘rabia’ işaretiyle devam etti.

Konuşmasında terörle mücadelede kararlılık mesaji veren Erdoğan, Afrin harekatıyla ilgili de “İlerleyişimiz devam ediyor, sınırımızda terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz, güvenlik güçlerimiz gereğini yapıyor” ifadelerini kullandı.

“3213 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmada ise Afrin harekatına ilişkin son bilgileri verdi. 850 kilometrekare alanın kontrol altına alındığını hedefin ise 2 bin kilometrekare olduğunu söyleyen Erdoğan, harekat kapsamında şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3213 olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı, “Afrin’e girdik, giriyoruz. Afrin alındığı anda sahiplerine teslim edilecek. Askerimizle iftihar ediyoruz” diye konuştu.

NATO’YA TEPKİ: NEDEN GELMİYORSUN

Suriye üzerinden NATO’ya da tepki gösteren Erdoğan, “Afganistan’a, Somali’ye, Balkanlar’a çağırdın geldik, şimdi de ben çağırıyorum. Niye gelmiyorsun?” diye sordu.

Erdoğan, şöyle devam etti: 911 kilometre sınırı olan Türkiye tehdit altında. Niye gelmiyorsun? Gel. Adil davranın, adil. Samimi olun, dürüst olun. Üzerinize düşen görevi yerine getirin.”

www.yenicag.info

1.6 K