Ermeni silahlı grupları, sivillere karşı terör suçları işlemeye devam ediyor

Azerbaycan Başsavcılığı Sözcüsü Kenan Zeynalov, antiterör önlemleriyle ilgili düzenelenen brifingde konuştu.

Kenan Zeynalov şu bilgileri paylaştı:

“Lokal nitelikli antiterör önlemleri kapsamında Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından siviller ve sivil tesisler hedef alınmıyor, yalnızca meşru askeri hedefler etkisiz hale getiriliyor.

Yasa dışı Ermeni silahlı gruplarının 44 günlük Vatan Muharebesi döneminde olduğu gibi terör saldırıları devam ediyor, yine siviller, sivil altyapı ve konutlar hedef alınıyor.

Bildiğiniz gibi, 19 Eylül’de yasa dışı Ermeni silahlı grupları tarafından gerçekleştirilen terör eylemi sonucu yaşamını yitiren Azerbaycan Karayolları Devlet Ajansı’nın iki personeli, işgalden kurtarılmış topraklarımızda yol yapımı amacıyla orada çalışıyordu.

Yasa dışı Ermeni silahlı grupları tarafından döşenen mayının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden 4 polis memuru ise herhangi bir askeri operasyonda yer almamış, söz konusu bölgede asayişi sağlamak üzere oraya gönderilmişti.

Ayrıca Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki yasa dışı Ermeni silahlı gruplarının dün büyük çaplı silahlar, aynı zamanda havanlarla ateş açarak gerçekleştirdiği terör saldırıları sonucunda Şuşa kentinde bir sivil hayatını kaybetmiş, Ağdam bölgesinde ise bir sivilin hayatına kastedilmiştir. Bütün bunlar, yasa dışı Ermeni silahlı gruplarının daha önce olduğu gibi yine sivillere karşı terör suçları işlemeye devam ettiğini gösteriyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

www.yenicag.info

285