Ermeniler Zengilan’dan sonra Kubatlı`da aynı alçaklığı yaptı! Tarihi cami domuz ağırına çevrilmiş

Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmalar devam ederken, Azerbaycan ordusu 200’den fazla yerleşim yerini işgalden kurtardı. Azerbaycan’ın kurtardığı Kubatlı bölgesinde yapılan incelemelerde, Ermenilerin tarihi camilerde domuz sakladığı ortaya çıktı. Öte yandan Ermeniler Zengilan’da da tarihi camiyi domuz ahırına çevirmişti.

Ermenistan’ın 27 Eylül tarihinde Azerbaycan’a saldırmasıyla başlayan çatışmalar hala devam ediyor. Şuşa’ya yaklaşan Azerbaycan ordusu Erivan yönetimini köşeye sıkıştırırken, bu süreçte 200’den fazla yerleşim yerini işgalden kurtardı.

Azerbaycan ordusunun ilerleyişi karşısında duramayan Ermeni askerleri birçok bölgeyi bırakarak kaçmak zorunda kaldı. Bu bölgelerden biri de Kubatlıoldu. Bölge genelinde incelemelerde bulunan Azerbaycan askerleri, Ermenilerin tarihi camilerde domuz sakladığını ortaya çıkardı. Askerlerin kaydettiği görüntülerde bir caminin ahıra dönüştürüldüğü ve içinde de domuz beslendiği görüldü.

Öte yandan Azerbaycan askerleri, işgalden kurtarılan Zengilan kentinde de Ermenistan’ın tarihi bir camiye verdiği zararı görüntüledi. 27 sene sonra kurtarılan Zengilan’da tarihi caminin domuz ahırına çevrildiği görüldü.

www.yenicag.info

549