Ermenistan'ın "Rusya korkusu"! "Bu yanlış bilgilere kanmamalıyız" -Uzman  

Ermeni gazeteci Sarkis Artsruni, son dönemlerde Rusya özel tim casuslarının sık sık Ermenistan ve Karabağ’a girip çıktığını yazıyor. Onun düşüncesine göre, Rus casusların bu tür ziyaretlerinin amacı, oradaki insanların toprakların Azerbaycan’a iade edilmesi yönünde düşüncelerini öğrenmek:

“Şu anda Karabağ Rus özel timlerinin hedefi. Rusya ajanları toprakların Azerbaycan’a iade edilmesi için hazırlık yapıyor.”

Konuyla ilgili olarak “Atlas” Araştırma Merkezi’nin Başkanı Elhan Şahinoğlu, Yeniçağ‘a konuştu. Uzman, tüm bunların sadece asılsız iddia olduğunu savundu:

“Genellikle bu tür bilgilere dikkat etmek gerekiyor. Bu, benim Azerbaycan gazetecilerinden bir ricamdır. Çünkü bazı ülkeler Azerbaycan’da yanlış bilgiler yaymaya çalışıyorlar. Daha sonra da basında o bilgilerle ilgili değerlendirmeler görüyoruz. Rus casuslarının güya Azerbaycan topraklarını geri iade etmeye hazırlanması, o anlama geliyor ki, Rusya sorunu Azerbaycan’ın çıkarları doğrultusunda çözmek istiyor. Bu tür yanlış bilgilerle Azerbaycan’ı rahatlatmaya çalışıyorlar. Böylelikle Rusya’nın ülkemiz için çalıştığına sevinelim.

Durumsa asla yazıldığı gibi değil. Ermenistan tarafından ortaya atılan her bir habere dikkat etmeli, inanmamalıyız. Ne zaman Rusya’nın Karabağ sorununun çözümünü hızlandırmak için bir adım attığını gördük ki? “

Yenicag.Info

www.yenicag.info

1.2 K