Esad güçlerinin Afrin'e girmesiyle ilgili Erdoğan'dan ilk tepki: Geri çekildiler

Esad rejimine bağlı güçlerin Afrin’e girmesiyle ilgili Erdoğan, “10 kadar pikapla geldiler, top atışı yapılınca geri çekildiler, o dosya şimdilik kapandı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’u resmi törenle karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da açıklama yaptı.

“O DOSYA ŞİMDİLİK KAPANDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün akşam saatlerine doğru oradaki Şii milis güçlerinin bazı pikaplarıyla Afrin’e doğru bir hareketliliği tespit edilmiş. Fakat daha sonra top atışları yapılınca geri dönmek durumunda kaldılar ve o dosya da o şekilde şimdilik kapanmış vaziyette.” dedi.

“BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDERLER”

Afrin’e ilerlemeye çalışan rejim yanlısı terörist gruplarla ilgili olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün gerek Sayın Putin ve Sayın Ruhani ile yaptığımız görüşmelerde, bu konularda zaten mutabakatımız var. Maalesef bu tür terör örgütlerinin bazen biliyorsunuz kendilerine göre aldıkları kararlarla attıkları yanlış adımlar oluyor. Bunlara tabi fırsat vermemiz mümkün değil. Bunun bedelini de çok ağır öderler.” şeklinde konuştu.

www.yenicag.info

938