Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği “Karabağ – İnanç Zaferi” adlı program düzenledi

Azerbaycan’ın Karabağ Zaferi’nin üçüncü yıl dönümü münasebetiyle, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği “Karabağ – İnanç Zaferi” adlı muhteşem zafer programı düzenledi.

Etkinliğin başında topraklarımızın bütünlüğü için şehit düşen şehitlerimiz bir dakikalık saygı duruşuyla anıldı. Daha sonra Türkiye ve Azerbaycan marşları söylendi.

Azerbaycanlı sanatçı Turan Manafzade’nin Türkiye’nin yüzüncü yılı dolayısıyla hazırladığı video davetlilere gösterildi.

Açılışta Eskişehir İl Sivil Toplum Kuruluşları Müdürü Nihat Bahar, Karabağ Zaferi münasebetiyle program katılımcılarını tebrik etti. Karabağ Zaferi ile ilgili konuşan Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Sirac Yaguboğlu, “8 Kasım 2020’de hakkın zaferi olarak elde ettiğimiz zafer sonucunda duygularımız yarım kalmışdı. Ancak Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Başkomutan Sayın İlham Aliyev’in iradesi ve şanlı Azerbaycan ordusunun 19 Eylül’de gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonunun ardından bugün Zafer coşkusunu gururla ve yürekten hissediyor ve yaşıyoruz” dedi. Karabağ-İnancin Zaferi programı kapsamında öğrencilerimiz Zaur Cahangirov Karabağ hakkında hikaye seslendirdi, Fidan Hüseynova sarı gelin dansını yaptı,ardından Tugay Caferli ile “Naz eleme” dansı yaptı, Türkan Velizade gitarda leytenant şarkısını seslendirdi ve Fidan Hüseyinli Zafer şiirini seslendirdi. Programın sonunda Derneğin Kadın Kolları Başkanı ve opera sanatçısı Fidan Hüseynova tarafından Azerbaycan şarkıları seslendirildi. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Uzm. Ecz. Cavid Aydın, programda emeği geçen ve katılan herkese tesekkurlerini sunarak, Zafer Bayramı dolayısıyla tebrik etti.

www.yenicag.info

582