FETÖ, dünya basınında yanlış algı yaratıyor- Kerem Kınık

Türk Kızılayı FETÖ’nün işfası için yabancı basın kuruluşlarından destek istedi

“Geçen sene 15 Temmuz askeri darbe girişiminin yaşandığı gece, saat 22:00-23:00 saatlerinde Türk Kızılayının çalışanları, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uygun olarak insanların toplandığı yerlere gönderildi”

Bu sözleri Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüyle ilgili Türkiye’yi ziyarete gelmiş bir grup Azerbaycan ve yabancı basın mensuplarıyla görüşmesinde belirtti.

Kınık, o gece şehit olan Türk Kızılayı Ankara Şubesi’nin Müdürü Serhat Önder’i saygıyla ve rahmetle andı:

“15 Temmuz Fetullahçı terör örgütünün düzenlediği askeri darbe girişimi önlendi. Bizler de Kızılay olarak bu örgütle ilişkisi olan çalışanların işine son verdik.”

Genel Başkan, o gece yaralananlara yeterince kan takviyesi yaptıklarını vurguladı.

Kerem Kınık, aynı zamanda yaşanan bu kanlı olayın askeri cinayet olduğunu söyledi:

“O gece helikopterlerden bize ateş açtılar. Sadece bu bile uluslararası kurumların, devletlerin, mahkemenin Türkiye halkının yanında olmasını gerektiriyor. Ama biz FETÖ’nün dünya basınında yanlış algı yaratıyor. Geçen sene Umre ziyaretindeyken bir Pakistanlı adam bana sonrdu: “Gerçekten mi Recep Tayyip Erdoğan darbe yaparak 150 bin insanı öldürdü?”. Biz medyadan bizim haklarımızı korumlarını rica ediyoruz. Ben yabancı ülkelerin medya temsilcilerine Türkiye’yi ziyaret ettiği için teşekkür ediyorum.”

Yenicag.Info

www.yenicag.info

397