Filistin bahanesiyle düzenlenen saldırılar: Bu tür faaliyetler neye hizmet ediyor?

SOCAR’ın İstanbul’daki binası önünde eylem yapan Filistin için Bin Genç grubu, İsrail’e petrol sağladığı öne sürülen şirkete kırmızı boya fırlatarak protesto gerçekleştirdi. Külliye olaya tepki gösterirken Global Medya CEO’su Mammad Gulmammadov ise konuya ilişkin Odatv’ye açıklamada bulundu

İsrail’e Türkiye üzerinden petrol sağladığı öne sürülen Azerbaycan devletine ait SOCAR enerji şirketi, İstanbul’daki binası önünde, Filistin için Bin Genç grubu tarafından protesto edildi. Grup, Socar’ın binasına kırmızı boya fırlatarak eylem yaptı. Grup, protesto sırasında “Soykırımcı İsrail’e petrol sağlayan Socar önünde intifada sesini haykırmaya devam ediyoruz! Bu topraklardan işgali, soykırımı besleyenlerin yakasındayız, bu kanlı ticarete geçit vermeyeceğiz!” şeklinde sloganlar attı.

ODATV’YE AÇIKLAMA

Global Medya CEO’su Mammad Gulmammadov ise söz konusu saldırıya ve iddialara ilişkin Odatv’ye açıklamada bulundu.

Odatv’ye yazılı olarak açıklama gönderen Gulmammadov şunları söyledi:

“Bu bir protesto değil saldırı.

Bunlar da göstericiden ziyade saldırgan.

Dertlerinin asla Filistin ve Gazze olmadığını düşünüyoruz.

Biraz dikkatli bakınca da bu durum anlaşılıyor zaten.

Camları kırmak, kapıları zorlamak, arbede çıkarmak ve “burayı başınıza yıkacağız” gibi tehditler.

Tüm bunlar, bugüne kadar Türkiye’deki Filistin’e destek gösterilerinin çok uzağında kalan marjinal, saldırgan eylemler olarak dikkat çekiyor.

Katılanlara tek tek bakıldığında da aslında bunları organize eden yapının Filistin desteğinden ziyade Irak’ta Suriye’de, Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerine destek veren provokatörler olduğu anlaşılıyor.

Çok açık ki, Filistin ve Gazze umurlarında değil buradaki amaç Türkiye-Azerbaycan dostluğunu, Erdoğan-Aliyev kardeşliğini hedef almak.

Bizlere düşen de hem Türkiye’nin hem Azerbaycan’ın yüreğini yakan Gazze’deki soykırımın, provokasyonlara alet edilmesini engellemek, Filistin adına bir şey yaparmış gibi durup, aslında bambaşka amaçlara hizmet eden bu faaliyetlere karşı dikkatli olmak ve herkesi bunlara karşı uyarmak, olmalıdır.”

www.yenicag.info

492