Gülen ve Soros Arasındaki Gizli İlişki: Uluslararası Terör Ağı Kimin Çıkarlarını Koruyor?

Macaristan hükümeti Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Corc Soros’un mali destek verdiği kurumlara savaş ilan etti.

Macaristan basınına dayanan Yenicağ.Ru, ülkede yabancı vakıflar tarafından desteklenen sivil toplum kuruluşlarının ve insan hakları kurumlarının, özellikle de ünlü Yahudi milyarder Corc Soros vakıflarının kapatılması kararını verdiğini yazıyor.

Macaristan kökenli George kendi ülkesinde hayır kurumu adıyla onlarca kurum ve araştırma merkezi kurdu. Soros kurumları çevresine genellikle liberalleri topluyor ve onların aracılığıyla halka devletin birliğini bozan ve diğer değerleri yayıyor.

Macaristan Başbakanı Viktor Orbán konuşmasında söz konusu tasarıyı anlatarak, kendilerinin Macar halkını ve toplumunu bölecek yabancı değerlerin kim tarafından destek verildiğini bilme hakkına sahip olduğunu söyledi.

Uluslararası Soros Vakfının ve bu vakıflarca desteklenen kuruluşların dünyanın yüzden fazla ülkesinde bazı Avrupa yönetici ve hükümetleri için bilgi toplayan şubelerinin olduğunu da belirtmemiz gerekir.

Türk medyası Türk hükümetinin darbe girişiminde suçladığı Gülen’le Corc Soros arasında gizli anlaşma yapılması ve aralarında sıkı ilişkilerin olması haberini yayımladı.

Yahudi işadamının istihbarat ağına taş çıkaran Gülen terör ağı kendi aralarında anlaşarak birçok Müslüman ülkesinde çalışmalarını beraber yürütüyorlar. Gülen’in İslam coğrafisindeki okullarının ününü ve otoritesini dikkate alan Soros Müslüman ülkelerinde Gülen adamlarını kullanmaktadır.

Türk medyası Gülene’in yakın adamı olan Kemaleddin Özdemir’in soruşturulma sırasında, patronuyla Corc Soros’un ilişkilerini anlattığını yazıyor. Özdemir Gülen okullarının ve güvendiği kişilerin Yakın Doğu ve Afrika ülkelerinde Soros Vakfı ve çalışanlarıyla sıkı ilişkiler kurduğunu doğruladı.

Politik yorumculara göre, Fetullah Gülen ve Corc Soros’a ait uluslararası yasal istihbarat ağı çalışmaları aynı merkezden yönetiliyor. Olgular onların ancak bir patronun – ABD’nin çıkarlarına hizmet ettiğini kanıtlıyor.

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

938