Gülen'in malikanesi havadan görüntülendi- FOTOĞRAFLAR

15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümünde Anadolu Ajans, Fethullah Gülen’in Pensilvanya’daki malikanesini havadan görüntüledi. ABD polisinin, göstericileri ve basın mensuplarını malikanenin bulunduğu sokaktan uzaklaştırdığı ifade edildi.

Gülen’in 1999’dan beri yaşadığı ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki malikanesi havadan görüntülendi.

Yaklaşık 400 dönümlük oldukça büyük bir arazi içindeki malikane, etrafındaki binalarla birlikte büyük kompleks yapısıyla dikkati çekiyor.

AA’nın helikopterle çektiği görüntülerde Gülen’in yaşadığı arazinin tüm detayları görülürken, malikanede görev yapan bir kişinin elindeki kamera ile helikopteri çektiği dikkatlerden kaçmadı.

POLİS, GÖSTERİCİLERE İZİN VERMEDİ

Öte yandan sabah saatlerinde malikanenin bulunduğu sokağa gelen göstericilere ve basın mensuplarına sınırlı bir alan ayıran ABD polisi, kısa bir süre sonra alanda bulunan herkesi sokağın dışına çıkardı.

AA muhabirini de görevini yaparken sokaktan uzaklaştıran polis, malikanenin yöneticisinin kendilerini aradığını ve sokaktaki kişilerin rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle uzaklaştırılmasını istediğini belirtti.

SOKAK TAMAMEN KAPATILDI

Habere göre bu açıklamayla birlikte sokağın iki başını tamamen kapatan polis, içeriye kimsenin girip çıkmasına izin vermedi. Halka açık bir alan olan sokağın sadece bir sakinin şikayeti üzerine ulaşıma kapatılması tepki çekti.

Öte yandan malikanenin kapıdaki bir görevlisinin protestocuları ve basın mensuplarını kameraya kaydetmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Yenicag.Info

www.yenicag.info

705