Hulusi Kılıç: "Şimdi Türkiye`de olsam da ruhum Şuşa`dadır"

Hulusi Kılıç, “Kahraman Azerbaycan ordusunun cesareti sayesinde bugün Şuşa`da bayram yapılıyor” dedi.

Bugün Azerbaycan`ın kültür başkenti Şuşa`da Harıbülbül Müzik Festivali`nin açılış töreni gerçekleştirildi. Törene Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve First Lady Mihriban Aliyeva da katıldı.

Kültür başkenti Şuşa`da müzik festivalinin düzenlenmesi hakkında Yenicag.info muhabirine konuşan Türkiye`nin eski Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç, bunun tüm Türk halkının bayramı olduğunu söyledi.

Kılıç, “Bugün kültür başkenti Şuşa`da Harıbülbül Müzik Festivali gerçekleştiriliyor. Can Azerbaycan halkını tebrik ediyorum. Bugün tarihi bir gün, Ramazan ayının son günüdür. Böyle bir günde bu festivalin yapılması Türkiye`de yaşayanları da mutlu etti. Türkiye halkı da bu festivali yakinen takip ediyor.” diye konuştu.

“Hatırlıyorum, Paşinyan Cıdır Düzü`nde sarhoş vaziyette raks ediyordu. Peki ne oldu Paşinyan, neredesin?” ifadelerini kullanan Hulusi Kılıç, “Bugün şehitlerimizin kanı ile işgalden kurtarılan Şuşa`da festival düzenleniyor. Şehitlerimiz orada destan yazdılar. Onların ruhu şad olsun. Sayın Cumhurbaşkanı`nın üstün liderliği ve Azerbaycan halkının ona verdiği destekle, hem de kahraman Azerbaycan ordusunun cesareti sayesinde bugün Şuşa`da bayram yapılıyor. Bu bayram tüm Türk milletinin bayramıdır. Şuşa bizim göz bebeğimizdir, Kafkasya`nın incisidir, bizim namusumuzdur. Sayın Cumhurbaşkanı`nın da Şuşa`yı kültür başkenti ilan etmesi çok önemlidir.” ifadelerini de sözlerine ekledi.

Kılıç, sözlerini Azerbaycan halkını tebrik ederek sonlandırdı:

“Biz zaferimizi, demir yumruğu kutluyoruz. Şimdi Türkiye`de olsam da ruhum Şuşa`dadır. Can Azerbaycan halkını tebrik ediyorum. Allah bizlere güzel günler nasip etsin. Biz birlikte güçlüyüz, gücümüz birliğimizdedir. Tüürkiye her zaman Azerbaycan`ın yanındadır”.

Agil Bekir

www.yenicag.info

211