iOS 13’ün yeni özellikleri ortaya ÇIKTI

Apple’ın WWDC 2019’da bizlere tanıttığı ve şu anda Beta olarak kullanabildiğimiz iOS 13’ün yeni özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor.

iOS 13 Developer Beta 3’ün yayınlanması ile beraber ortaya çıkan yeni özellik iPhone’dan iPhone’a aktarım özelliği oldu. Peki bu özellik nasıl çalışacak, bize hangi kolaylıkları sağlayacak?

Herhangi bir yeni iPhone aldığınız zaman, geçmişte kullandığınız iPhone’daki bilgileri yeni iPhone’a taşımanın belli başlı seçenekleri bulunuyordu. Yeni bir iPhone aldığınız zaman, eski yedekleri yüklemek için önceden yapılmış bir iTunes yedeklemesine veya iCloud yedeklemesine ihtiyacınız vardı. Bu seçeneklerin dışında kalan son seçenek ise eski iPhone’ununuzun yeni İPhone’un yanında Apple ID’sinin giriş yapılmış bir şekilde bulunmasıydı. Ortaya çıkan son özellik, bu seçenekler ile zaman kaybetmeyip işlemlerinizi tek kablo ile yapabilmenizi sağlayacak.

iOS 13 Developer Beta ile ortaya çıkan özellik, bir iOS cihazından başka bir iOS cihaza verileri tek kabloyla aktarma imkanı sunuyor. Kullanıcıların bu yöntem sayesinde bir bilgisayara ya da iCloud yedeklemesine ihtiyacı olmayacak. Ancak burada iPhone modellerinin Lightning bağlantısını kullanıyor olması engeli kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Apple bu yeni özellik için henüz iki ucu Lightning olan bir kabloyu satışa sunmuş değil. Bu yüzden beklentiler yeni iPhone modelleriyle birlikte, yeni kablo seçeneğinin de kullanıcılara sunulacağı yönünde. Bir diğer seçenek ise yeni iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olmalarıyla beraber bu özellik için iki uçlu Type-C kablo kullanılabilme ihtimali. Apple’ın yeni uygulamasıyla ilgili alacağı kararı ilerleyen günlerde öğreneceğiz.

www.yenicag.info

620