İstanbul’da yüz yüze eğitim ertelendi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da yüz yüze eğitime yarın da ara verildiğini açıkladı.

İstanbul’da kar yağışlı havanın ardından buzlanma ve don olayına karşı uyarılar geliyor. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; bu gece saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesimlerde buzlanma ve don beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME 18 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ ARA VERİLDİ

Bu uyarının ardından İstanbul’da yüz yüze eğitimin yarın da yapılmayacağı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından açıklandı. Vali Yerlikaya, buzlanma ve don tehlikesine dikkat çekerek, “Sevgili İstanbullular,  kar ve buzlanma nedeniyle;  bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 18 Şubat Perşembe günü, bir gün süreyle ara verilmiştir. Buzlanmaya karşı tedbiri elden bırakmayalım” dedi. İstanbul’da yüz yüze eğitim kar yağışı nedeniyle haftanın geride kalan günlerinde de yapılamamıştı.

İDARİ İZİNLİ SAYILACAK KİŞİLER

İstanbul Valiliği’nden ise kararla ilgili olarak şu açıklama yapıldı;

“Saygıdeğer İstanbullular,

Meteoroloji 1.Bölge Müdürlüğünden aldığımız son verilere göre;

İl genelinde iç ve yüksek kesimlerde bu gece ve yarın (18.02.2021) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Havanın bu gece parçalı bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksek kesimlerde aralıklı karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

Kıymetli İstanbulluların ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için Valiliğimizce; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine;

18 Şubat 2021 Perşembe günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.

İlimizi etkileyen olumsuz hava şartları nedeniyle ilgili kurumlarımızın ekipleri 24 saat esasıyla görev yapmaya devam ediyor.

Sizlerden, “buzlanma ve don olayı” nedeniyle ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı bekliyoruz.”

www.yenicag.info

516