İzmir’i sel vurdu! Belediye’den ‘evden çıkmayın’ uyarısı

İzmir’de kent merkezi, Aliağa, Foça ve Dikili’de şiddetli yağış sele neden oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması uyarısı yapıldı.

İzmir’de gece saatlerinde etkisini artıran yağış nedeniyle ana cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Birçok ilçede yollardaki su birikintileri sürücülere zor anlar yaşattı.

Sabah saatlerinde ise kent merkezi ile Dikili Aliağa ve Foça’da şiddetli sağanak sele neden oldu.

“ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKILMASIN”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması uyarısı yapıldı.

DERELER TAŞTI, TREN SEFERİ DURDU, MAHSUR KALANLAR VAR

Gaziemir, Karabağlar ve Konak ilçelerinde dereler taştı. Bazı derelerin debisi yükseldi. Aliağa-Cuma Ovası arası çalışan banliyö treni saat 07.30’da durdu. Sağanak etkisini sürdürürken, itfaiye ve belediye ekipleri, su baskınlarının yaşandığı noktalarda tahliye çalışması başlattı. İtfaiye ekipleri de evlerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi. Öte yandan Aliağa ilçesinde gece yarısı yağan dolu, park halindeki araçlarda maddi hasar meydana getirdi.

METEOROLOJİ’DEN İZMİR UYARISI

Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine göre, yağışların; İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri ile Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçelerinde kuvvetli (30-60 kg/m2), İzmir’in güneyi ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde (Kuşadası, Söke, Didim) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

www.yenicag.info

221