Kazan`da 13. “Kremlin’de JAZZ” Festivali düzenlenecek

Tataristan başkenti Kazan’da, 11 Temmuz’da 13. kez “Kremlin’de JAZZ” Festivali düzenlenecek. 22 Ağustos’a kadar devam edecek festivalde Rusya, Almanya ve ABD sanatçıları toplam yedi konser verecek.

11 Temmuz festivalin açılışında Amerikan caz şarkıcısı ve gitarist Quinn Devo sahne alacak. Uzun süredir Amerikan sahnesinde çalışan Devo Rusya’da yapılacak büyük turnesi çerçevesinde böylece Kazan’da da konser verecek.

18 Temmuz gecesi efsanevi müzisyenlerin yaratıcı tandemine sahne olacak: korna sanatında dünyanın en iyi sanatçısı olarak bilinen Arkadi Shilkoper (Almanya) ve dünyaca ünlü piyanist Vadim Neselovsky (ABD) festivalin konukları olarak katılacak.

25 Temmuz’da festival Horsepower grubu konserine ev sahipliği yapacak. Ve 1 Ağustos’ta festival çerçevesinde “K.İ.M.M” ve ChetMen gruplarının konserleri olacak.

15 Ağustos’ta ise önde gelen bir caz piyanisti, besteci Yevgeny Borts’un konseri bekleniyor.

“Kremlin’de JAZZ” Festivali 2007’den bu yana her yıl Kazan Kremlini’nde açık havada düzenlenen müzik festivali. Festivaal her sene olduğu gibi bu yıl da 19.00’da satanseverlerle buluşacak.

www.yenicag.info

514