Macron: “Erdoğan ile on günde bir görüşmek zorunda olan biriyim"

Fransa’nın genç Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bir dergiye verdiği mülakatta küresel lider olarak yaşamın sanıldığı kadar “havalı” olmadığını belirterek, “Ben Erdoğan ile on günde bir görüşmek zorunda olan biriyim“ dedi.

Fransız Le Point dergisine mülakat veren Fransa’nın genç Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Küresel sahnenin yeni ‘cool‘ çocuğu olmaya mı çalıştığı” şeklindeki soruyu, “Küresel sahne o kadar da ‘cool‘ bir alan değil” diye yanıtladı.

DW Türkçe’nin haberine göre, Macron buna bir örnek vermesi istendiğinde ise, “Ben Erdoğan ile on günde bir konuşmak zorunda olan biriyim” yanıtını verdi.

Macron ile Erdoğan arasında bilinen son görüşme 27 Ağustos’ta gerçekleşmiş, Erdoğan’ı telefonla arayan Fransa Cumhurbaşkanı, Türkiye’de tutuklu bulunan Fransız gazeteci Loup Bureau’nun serbest bırakılarak Fransa’ya gönderilmesini talep etmişti.

Mülakatın ardından Macron’un yardımcılarından biri açıklama yaparak Fransa Cumhurbaşkanının ifadelerinin Erdoğan’ı eleştirme ya da alaya alma amacı taşımadığını söyledi. Yetkili, “Bay Erdoğan ile görüşmeler her zaman çok ciddidir” dedi.

Yenicag.Info

www.yenicag.info

1.1 K