Marvel`den yeni: sesli kitap

Çizgi roman severlerin podcastlere oldukça olumlu geri dönüş sağlamasından dolayı Marvel sevilen çizgi romanlarını sesli kitaba dönüştürecek.

Marvel, Wolverine için hazırladığı podcast ile dikkat çekmeyi başardı. Ardından hemen ikincisinin yayınlanması için kolları sıvayan şirket, çizgi roman severlerin sesli kitap fikrine de tepkisiz kalmayacağını düşündü. Podcastlerin de Marvel severler tarafından güzel karşılanması şirketin yeni planını hızlandırdı.

Marvel‘in dijital seslere olan ilgisi podcastlerle sınırlı değil. Güçlü medya kuruluşu ve Dreamscape, Ultimate Spider-Man, Ultimate X-Men ve Daredevil de dahil olmak üzere birçok ünlü çizgi romanı sesli kitaplara dönüştürmek için bir anlaşmaya vardı.

Tamamlanmış sesli kitaplara Apple Books, Audible ve Google dahil olmak üzere çok sayıda çevrimiçi sesli kitap sağlayıcısı aracılığıyla ulaşılabilecek. Dreamscape‘in ailesi Midwest Tapes, dijital sesli kitapları Hoopla servisi aracılığıyla da kütüphanelere sunacak.

Bununla birlikte şirket, çizgi romanlar veya filmler gibi ses sektörüne de hükmetmek üzere olmasa da, bu anlaşmanın sonucu olarak daha somut bir şekilde sesli kitap sektörüne girmiş bulunacaktır.

www.yenicag.info

568