Mihriban Aliyeva halka seslendi: "Ermeni yalanlarını birlikte ifşa edelim!"

Mihriban Aliyeva, “Azerbaycan’ı kendine Vatan bilen her kes sesini yükseltmeli ve Ermenilerin yalanını inkar etmelidir!” dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mihriban Aliyeva, Ermenistan’ın yalanlarını birlikte ifşa etmek için halka seslendi.

Sosyal medya hesabından halka seslenen Aliyeva, Ermenilerin kara propoganda ile meşgul olduklarını ve buna karşı tüm halkın birlikte mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Aliyeva, “Sevgili yurttaşlar! Cesur Ordumuz Azerbaycan topraklarını Ermeni işgalinden kurtarmak için başarılı karşı saldırı yürüttüğü bir dönemde, düşman sinsi niyetlerini göstermekten vazgeçmiyor. Ermenistan, şiddetli çatışmaların devam ettiği tüm hafta boyunca vicdansız bir şekilde yalan haberler yayıyor. Uluslararası birliği aktif şekilde yanlış bilgilendiren Ermeni diasporası, bu şiddetli saldırıda önemli rol oynuyor. Bugün hepimiz gerçekten de tarihi olayların şahitleriyiz! Fakat biz bu olaylara seyirci kalamayız. Bizim her birimiz Büyük Zafer anını yaklaştırmak için elimizden geleni yapmaya borçluyuz. Böylelikle hepimiz Ermeni yalanını ortaya çıkarmak için tüm gücümüzle çaba sarf etmeye borçlu olan askerleriz. Ben sizin hepinizi Ermeni propogandasının yalanlarını ifşa etmeye ve Ermeni saldırganlığı hakkındaki tüm gerçekleri mümkün bütün arenalarda uluslararası birliğe ulaştırmaya sesliyorum! Azerbaycan’ı kendine Vatan bilen her kes sesini yükseltmeli ve Ermenilerin yalanını inkar etmelidir! Yüce Tanrı bizim Ordumuzu, halkımızı ve Vatanımızı korusun!

#KarabakhisAzerbaijan #QarabağAzərbaycandır.” ifadelerini kullandı.

www.yenicag.info

281