Mihriban Aliyeva`dan duygusal paylaşım: "Türkiye, seninleyiz!"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mihriban Aliyeva, İnstagram hesabından,Türkiye’deki depremzedelere yapılan insani yardımlarla ilgili paylaşımda bulundu.

Paylaşımda, şu ifadeler kullanıldı:

“Sevgili yurttaşlar!

Her zaman birlik ve dayanışma göstererek yardımlaşmaya hazır olmak, el ele vererek zorlukları ve sınavları birlikte aşmak Azerbaycan halkının en güzel özelliklerinden biridir. Kardeş Türkiye’de meydana gelen korkunç depremin ilk saatlerinden itibaren Türkiye halkına desteğiniz, halklarımız arasındaki kardeşliğin, dostluğun ve sevginin sarsılmazlığının, gücünün ve sonsuzluğunun bir başka kanıtıdır.

Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarında görev alan ekiplerimize, yaralıların sağlığına kavuşması içinelinden geleni esirgemeyen sağlık çalışanlarımıza, depremde zarar gören Azerbaycan vatandaşlarınının belirlenmesi ve tahliyesi çalışmalarını yürütüen diplomatik servis çalışanlarına ve olayları yorulmadan aktaran medya temsilcilerine teşekkür ediyorum. Ülkemizde başlatılan yardım kampanyasına katılan herbir soydaşımıza, yerel şirket ve kuruluşlara, özellikle yardım toplama noktalarında gece gündüz var gücüyle çalışan gönüllülere, polislere, kısacası kardeş Türkiye halkının yanında olmaya çalışan herkese minnettarım. İnsanseverliğiniz, merhametiniz ve şefkatiniz için çok teşekkür ederiz! Azerbaycanlı olduğum için büyük gurur duyuyorum!

Deprem sonucu hayatını kaybedenlerin sayısındaki artış bizleri çok üzmektedir. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına bir kez daha derin üzüntüyle başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye halkının, irade ve kararlılığı sayesinde bu zorlu sınavdan sarsılmayacağından eminim! Yüce Allah dünyamızı korusun! Türkiye, seninleyiz!”

www.yenicag.info

1.2 K