Mısır'da camiye bombalı saldırı: Ölü sayısı durmadan yükseliyor  

Mısır’ın Kuzey Sina eyaletine bağlı Ariş kentinde bir cami yakınında düzenlenen saldırıda son gelen bilgilere göre hayatını kaybedenlerin sayısı 155’e yükseldi.

Görgü tanıkları, Bir el-Abed’de bulunan bir camiye önce bombalı saldırı düzenlendiği daha sonra ise teröristlerin makineli tüfeklerle ateş açtığını belirtti.

Mısır’ın Ariş kentinde bir camide meydana gelen patlamada en az 155 kişinin öldüğü 80’den fazla kişinin yaralandığı belirtildi.

Reuters’e konuşan görgü tanıklarının açıklamasında göre saldırganlar Gazze sınırına yakın Ariş kentinin batısındaki Bir el Abed’de bulunan El Ravdah camisine cuma namazı sırasında saldırdı.

***

15:50

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda bir camiye bombalı saldırı yapıldığı açıklandı. Saldırıda en az 50 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Görgü tanıklarının açıklamasına göre saldırganlar Ariş kentinin batısındaki Bir el Abed’de bulunan El Ravdah camisine saldırdı.

Güvenlik güçlerini destekleyen cemaatin hedef alındığını söyleyen görgü tanıkları saldırganların bombalı saldırıda bulunduğunu ayrıca camidekilere ateş açtığını aktardı.

Mısırlı güvenlik kaynakları saldırıda onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını aktarırken SkyNews Arabia en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

www.yenicag.info

884