Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev`e “Yılın Adamı” ödülü takdim edildi

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’e verilen “Yılın Adamı” unvanının teslimi bugün Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlendi.

Özbekistan’ın Bişkek Büyükelçiliği’nde, Özbekistan lideri Şavkat Mirziyoyev’e “Yılın Adamı” unvanının verilmesi vesilesiyle özel bir kupa ve diploma teslim töreni gerçekleştirildi.

Törene, Özbekistan liderinin özel talimatıyla Bişkek’e gelen Özbekistan Dışişleri Bakan Birinci Yardımcısı İlham Nemamatov katıldı.

Törende ödülü teslim eden Cipargül Bargibayeva, şunları söyledi:

“Taşkent’te caddelerin birine yazar Cengiz Aytmatov’un isminin verilmesi, Kırgızistan ve Özbekistan arasındaki sınır sorunlarının kardeşlik ve iyi komşuluk ruhu içinde çözülmesine katkıda bulunduğu için Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’e “2019 Yılının Adamı” unvanı veriliyor.”

Öte yandan, Özbekistan liderinin bu verilen ödül için minnettarlığını ileten İlham Nemamatov, “Özbekistan Cumhurbaşkanı adına, Kırgızistan’ın tüm kadınlarına derin saygımı iletmek istiyorum. Ayrıca, 2019 Yılının Adamı olarak Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’i seçmeye karar verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Kendisi hepinize en derin saygı ve içten minnettarlığını iletmemi istedi. Halkımız, özellikle Özbekistan Cumhurbaşkanı için bu büyük bir onur. Çünkü böyle saygın bir çevre hareketi, Kırgızistan’ın hanımları tarafından Devlet Başkanımıza bu ödülün verilmesi, iki ülke arasındaki ilişkilerin hangi düzeyde olduğunun göstergesi.” diye konuştu.

www.yenicag.info

479