Pençe-Kilit bölgesinde 6 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada,”Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Çatışmada 16 terörist etkisiz hale getirilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.” denildi.

Açıklamada ayrıca, şehitlere Allah’tan rahmet, aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralılara acil şifa dilekleri iletildi.

“Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık”

Milli Savunma Bakanlığı, ayrıca bölgede 16 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Pençe-Kilit Harekât bölgesinde kahraman silah arkadaşlarımızı şehit eden teröristlere yönelik operasyonlarımız etkili şekilde sürüyor. Mehmetçiklerimizin bölgede etkisiz hâle getirdiği terörist sayısı 16’ya yükseldi. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!”

28 terörist etkisiz hale getirildi

Irak’ın kuzeyinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından dün yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta da 6 asker şehit olmuştu.

Düzenlenen hava harekatları ve operasyonlar sonucunda toplam 28 terörist etkisiz hale getirildi.

www.yenicag.info

163