PKK için Sincar'a havaalanı mı yapılıyor?

PKK’nın varlığının Türkiye, Irak hükümeti ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi arasında gerginliğe sebep olan Sincar’a havaalanı inşa edileceği açıklandı. 

Sincar belediye başkanı, Sincar’a uluslararası bir havaalanı inşa edileceğini ve bu yöndeki çalışmaların başladığını açıkladı.

Belediye başkanı Mahma Halil, mühendislerin Sincar’ın kuzeyinde geniş bir düzlükte inşa edilecek olan havaalanının projesi üzerinde çalıştığını belirtti.

HENÜZ MALİ KAYNAK YOK

Havaalanının projesinin IKBY, Irak hükümeti ve uluslararası kamuoyuna sunulacağını ve ondan sonra hangi tarafın destek olacağıın belli olacağını söyleyen başkan Halil, projeye hali hazırda mali kaynağının olmadığını ifade etti.

“ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Sincar belediye başkanı mali kaynakları olmamasına rağmen sonuna kadar projeye devam edeceklerini, önceliklerinin bu olduğunu söyledi.

“Havaalanı projesinden asla vazgeçmeyeceğiz” diyen Halil havaalanının Sincar halkının bir daha büyük bir facia yaşamaması için projenin hayati önem taşıdığını anlattı.

Havaalanının inşası ile Sincar’ın alt yapısının kısa zamanda gelişme imkanı bulacağını ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekeceğini belirtti.

Kaynak: Timetürk

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

418