PKK’nın bombacısı Tunceli’de öldürüldü

“Seyit Rıza” kod adlı teröristin, otomobiliyle memleketi Gümüşhane’ye giden sınıf öğretmeni Yılmaz’ın kaçırılarak katledilmesi olayına da karıştığı değerlendiriliyor

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın bombacısı olduğu belirlenen terörist etkisiz hale getirildi.

Tunceli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, teröristlerin bulunmasına yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü bildirildi.

Bu kapsamda, dün İl Jandarma Komutanlığı’nca Başkalecik köyü bölgesinde “Şehit Jandarma 5 Kademe Uzman Çavuş Osman Öz-136 Operasyonu” düzenlendiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Operasyon kapsamında teröristlerle sıcak temas sağlanmış, çıkan çatışmada bir erkek terör örgütü mensubu silahıyla ölü ele geçirilmiştir. Olay bölgesinde yapılan arama tarama faaliyetinde bir kalaşnikof, 4 şarjör, 100 kalaşnikof fişeği, 2 el bombası, 2 telsiz kod çizelgesi, 2 sırt çantası, 2 palaska, 4 şarjör kütüklüğü ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.”

Açıklamada, konuyla ilgili Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Başkalecik köyü muhtarı ve eşinin gözaltına alındığı kaydedildi.

TERÖRİSTİN PKK’NIN BOMBACISI OLDUĞU BELİRLENDİ

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ölü ele geçirilen teröristin, 10 yıl önce terör örgütü PKK’ya katılan “Seyit Rıza” kod adlı İskender Şahin olduğu belirlendi.

Şahin’in, Tunceli-Pülümür bağlantılı Erzincan karayoluna el yapımı patlayıcı tuzakladığı ve mayınlama yaptığı, patlayıcılar konusunda uzman olduğu ve pek çok saldırıya katıldığı tespit edildi.

NECMETTİ ÖĞRETMENİN ŞEHİT EDİLDİĞİ OLAYA KARIŞTIĞI DEĞERLENDİRİLİYOR

Şahin’in, 16 Haziran’da otomobiliyle memleketi Gümüşhane’ye giden sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın kaçırılarak katledilmesi olayına da karıştığı değerlendiriliyor.

Yenicag.Info

www.yenicag.info

991