Salih Kurt`tan Yeni Çağ`a başarısız saldırı GİRİŞİMİ: KASSAK Başkanı, devleti emellerine nasıl alet ediyor?

Nisan 2021`de Türkiye`de kurulan “Karabağ Savaş Suçlarını Araştırma Komisyonu”nun (KASSAK) Başkanı olmayı başaran Salih Kurt, “emellerinin” gün yüzüne çıkmasından rahatsız olmuş.

15 Haziran 2021`de Yenicag.info`da yayınlanan “Azerbaycanlı Bakan Yardımcısının BÜYÜK YANLIŞI: Salih Kurt nasıl KASSAK Başkanı oldu?” başlıklı yazıda bahsettiğimiz komisyonun kurulması və Kurt`un onun başına geçmesi hakkında önemli noktalara değinilmiştir.

Aynı zamanda İşadamı İlham Rehimov, hukukçu Adil Minbaşı, Türkiye`nin eski Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç ve çok sayıda ünlü isimlerin katıldığı konferansta Kurt`un KASSAK başkanlığına nasıl geldiğine de dikkat çekilmiştir.

Bundan başka araştırmada, Kurt`un Türkiye ve Azerbaycan`ın yetkili şahısları tarafından himaye edilmesi sebebinden onun iki ülkede de istediği kapıyı çok rahatlıkla açmasından, kendi karanlık niyetlerini gerçekleştirme çabalarından bahsedilmiştir. Kurt`un intihal ve diğer kanuna aykırı davranışları hakkında zamanında medyaya yansıyan kanıtlara da yazıda yer verilmiştir.

Kendisi ve yaptıkları hakkında araştırma yazısının yayınlanmasını geç de olsa öğrenen Salih Kurt, hemen saldırı pozisyonu alarak tehdit niteliğinde cevap verdi. Yeni Çağ`ın e-posta adresine [email protected] E-mail`inden gönderdiği mesajda, kendini “ülkesi ve vatanının hizmetkarı” olarak nitelendirerek Türkiye devletinin himayesinde olduğunu göstermeye çalışmıştır.

Kurt, Türkiye`nin “önemli devlet kurumu” tarafından yazıldığı izlenimi yaratmaya çalıştığı mesajında, “uluslararası ilişkilerin iyileştirilmesinde katkıda bulunan kişilere karşı yazılı veya fiili saldırıların asla tasvip edilmeyeceğini” belirtmiştir. Geçmişini ve hukuka aykırı davranışlarını görmezden gelen Kurt, bu makalenin “kasıtlı ve maksatlı” yapıldığını iddia etmekten de çekinmemiştir.

Görünüşe göre adı çeşitli dolandırıcılıklarla ilişkilendirilen Salih Kurt, olumsuz imajının kamuoyunda tartışılmasından son derece endişeli.

Aksi takdirde, yukarıda belirtilen e-posta ile gönderdiği mesajda başarısız olan meşru müdafaayı başlatmış olmayacaktı. Ancak arkadan atılan taşın nereye değdiği Kurt ve patronları dahil herkes tarafından biliniyor…

www.yenicag.info

202