TİMBİR heyeti bakanlarla buluştu

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) heyeti; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na ziyaretlerde bulundu.

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) heyeti, Ankara temasları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu. Heyet ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Bakan Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi. Görüşmede TİMBİR’in çalışmalarından bahseden TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile kültürel mirasların korunması ve gelecek nesillere aktarılması hususunda ortaklaşa yürütebilecekleri projelerden söz ederek kabullerinden dolayı Bakan Ersoy’a teşekkür etti.

Heyet Bakan Bak ile Bir Araya Geldi

TİMBİR heyeti, Kültür ve Turizm Bakanlığı ziyaretinin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile bir araya geldi. TİMBİR’in çalışma ve hedeflerini dile getiren Genel Başkan Dr. Süleyman Basa, spor alanındaki faaliyetlerden bahsederek kabullerinden dolayı Bakan Bak’a teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da TİMBİR ve Birlik Haber Ajansı’nın çalışmalarını takip ettiğini, İnternet medyası alanında yürütülen çalışmalardan dolayı heyete teşekkür etti.

Dışişleri Bakanlığı TİMBİR Heyeti’ni Kabul Etti

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, TİMBİR Yönetim Kurulu’nu kabul etti. Görüşmede, TİMBİR’in yürüttüğü proje ve faaliyetler değerlendirdi.

Türk İnternet Medya Birliği’nin yurt dışı yapılanması ve hedefleri hakkında bilgi veren Genel Başkan Dr. Süleyman Basa, merkezi Ankara olan TİMBİR’in uluslararası faaliyette bulunmak üzere kurulduğunu belirterek, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 3335 sayılı Uluslararası Nitelikteki Teşekküllerin Kurulması Hakkında Kanunun 1’inci maddesi gereğince kurulduklarını hatırlattı. Dr. Basa TİMBİR’in kuruluş kararını imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederken kuruluş ile ilgili olumlu görüş bildiren Dışişleri Bakanlığı yetkililerine de teşekkürlerini dile getirdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim görüşmede Dışişleri Bakanlığı’nın yapılanması ve çalışmaları hakkında heyete bilgi verdi.

TİMBİR Heyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nda

TİMBİR heyeti, bakanlık ziyaretleri kapsamında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu ile bir araya geldi. TİMBİR Genel Başkanı Dr. Basa, yürüttükleri güvenli internet çalışmaları hakkında bilgi verdi ve planladıkları projeleri paylaştı. Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu da ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür etti. TİMBİR ile ortak çalışmalar yapma arzusunda olduklarını iletti.

Timbir Heyeti Şu İsimlerden Oluştu;

Dr. Süleyman Hasan BASA – TİMBİR Genel Başkanı

Rıfat SAİD – TİMBİR Genel Başkan Vekili

Av. Cüneyd ALTIPARMAK – TİMBİR Genel Başkan Vekili

Muhammet KAÇAR – BHA Genel Müdürü

Cengiz AKSAN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Semra A. AKYÜREK – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Adil KOÇALAN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Serap Ülkü ÖZDEMİR – TİMBİR Ege Bölge Başkanı

Abdurrahman AKSU – TİMBİR Genel Sekreter

Mehmet AYDIN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Menderes DEMİR – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Fatih TÜTEN – TİMBİR Danışma Kurulu Üyesi

Muammer BALOĞLU – TİMBİR Teşkilat Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi

Muammer BOSTAN – TİMBİR Sayman Üyesi

Özkan DİKMEN – TİMBİR Trakya Bölge Başkanı

Selçuk ÖZDEMİR – TİMBİR Doğu Anadolu Bölge Başkanı

Veysel CINCIK – TİMBİR Danışma Kurulu Başkanı – Hatay Temsilcisi

Doç. Dr. Tunay KAMER- Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi

Mehmet YAZICI – TİMBİR Danışma Kurulu Üyesi

Sait ÇETİNTAŞ – TİMBİR Samsun Temsilcisi

Özkan KARAKAYA –BHA Ardahan Temsilcisi

www.yenicag.info

432