TİMBİR’e “Yılın Alkışı Hakeden Basın Projesi” ödülü

Uluslararası Radyocular Birliği (IRU), Türk İnternet Medya Birliği’ni (TİMBİR) “Yılın Alkışı Hakeden Basın Projesi” ödülüne layık gördü. Ödül töreni 2 Ağustos’ta Ankara’da düzenlenecek.

Uluslararası Radyocular Birliği (IRU) tarafından düzenlenen 12. Alkışı Hakedenler Ödülleri Ankara’da sahiplerini buluyor. 2 Ağustos 2023 Çarşamba akşamı Mamak Kültür Merkezinde gerçekleşecek törene medya, siyaset, spor, iş, sağlık, eğitim, kültür ve sanat camiasının yıldız isimleri katılacak. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da Uluslararası Alkışı Hakeden Siyasetçi Ödülü alacağı gecede, Cumhurbaşkanlığı’nın 7 Mart 2023 tarihli kararnamesi ile 81 ile 14 ülkeden üyelerle kurulan Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR), “Yılın Alkışı Hakeden Basın Projesi” ödülünü alacak.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, basının yeni gücü TİMBİR’in oluşturduğu sinerji ile daha ilk yılında radyoculardan ödül alacak olmasının gerçekten çok gurur verici bir duygu olduğunu söyledi. Dr. Basa, “Bu ödül çalışmalarımızı daha da şevkle yapmamızı sağlayacaktır. Tüm üyelerimiz adına Radyoculara bu vesileyle çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uluslararası Radyocular Birliği (IRU) Genel Başkanı Yusuf Erbaş (By SEMPATİK) yaptığı açıklamada; “Ülkemizde eleştirmenin kolay alkışlamanın unutulduğu ortamlarda, biz Alkışı Hak Edenlere hakkını teslim ederek, güzel geleceğimiz için sinerji oluşturuyoruz” dedi. IRU’ nun daha yeni koşmaya başladığını belirten Erbaş, Temiz Türkçe için ‘Argosuz Türkçe, Argosuz Müzik, Argosuz Sanat ’ projeleri kapsamında yeni etkinliklerin müjdesini verdi.Radyocuların toplumsal yapının mihenk taşlarından biri olduğunun altını çizen Erbaş; “Bizler toplumsal psikolojiyi yönlendiren, hayatın eğitim okulunun birer neferleriyiz . Bu bağlamda, her radyoseverin bir vatansever olduğuna da inanmaktayız. Çünkü bizler ‘daima milletle, sonsuza kadar milletle!’ vizyonuyla çalışan bir yapıyız” ifadelerini kullandı.

www.yenicag.info

373